Travel to Lviv History

en | ua | ru
м. Дрогобич. Церква Св.Юра. 16-17 ст.

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЛЬВОВА – МІСТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО!

"Пройде триста віків, поміняються триста плакатів,
триста левів помре, та залишиться хоч би один;
і цей Замок Високий як стояв, так і буде стояти,
і Франко як ходив, так по Львову і буде ходить."

О. Дяк

Екскурсії по місту:

 1. АНСАМБЛЬ СТАРОГО МІСТА. Головною та надзвичайно цінною атракцією Львова є ансамбль середньовічного Старого Міста, який займає почесне місце у Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Ви побачите старовинні храми та монастирі, житлові будинки та фортифікації, скульптури та барель"єфи, які відображають унікальне поєднання та взаємовплив різних - місцевих та чужоземних - культурних та релігійних традицій. Ви почуєте багато цікавих, достовірних та смішних історій. Ви приємно, з користю та із задоволенням проведете час.
  І зійдуть на Вас Готика, Ренесанс та Бароко ... ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (3 години).
 2. ЛЬВІВ: ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО МІСТУ. І пізнаєте Ви душу того міста... ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (4 години)*.
 3. ЛИЧАКІВСЬКИЙ ЦВИНТАР - МУЗЕЙ. І зрозумієте Ви тих, хто мріє завершити свій шлях у житті саме під львівським небом... ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (2.5 години).
 4. ЛЬВІВ – ПРИТУЛОК МАНДРІВНИКІВ . Давній вірменський квартал - обитель древньої мандрівної нації, що несла до Львова чари далеких країн та своєрідність культур Сходу й Заходу. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (2 години).
 5. ЛЬВІВ ЗА ЧАСІВ АВСТРІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ: 1772-1918. В кінці 19-го - на початку 20-го сторіччя Львів був столицею автономної провінції Галичина. В цей час місто інтенсивно розвивалося як важливий діловий, культурний, репрезентативний та військовий центр Австро - Угорської імперії. Саме в цей час сформувався сучасний міський центр Львова. Йому вдалося без суттєвих втрат пережити лихоліття двох світових війн.
  Ви побачите величний ансамбль репрезентативної та ділової частини міста - будівлі банків, палаців, казино, театрів, житлових та адміністративних будинків. Вони демонструють унікальні риси архітектури класицизму, Історизму та Сецесії (австрійського Модерну) - втілену у камінь, шкло і метал нев"янучу чарівність "бабульки Австрії". ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (3 години).
 6. ХРАМИ ТА МОНАСТИРІ. Аристократична вишуканість та одухотвореність архітектури, непохитна святість віри, незламна міць фортифікацій... Основні об"єкти: споруди Бернардинського та Доминиканського монастирів, монастирів Босих кармелитів, Кларисок та Бенедиктинок, Латинський та Єзуїтський костели, Успенська, Миколаївська, Онуфріївська та Преображенська церкви, церкви Параскеви П"ятниці та Марії Сніжної, Вірменський собор та собор Св. Юра. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (3.5 години).
 7. ЛЬВІВ УКРАЇНСЬКИЙ. Давні храми, монастирі, будинки та інші пам"ятки українства у Львові. Екскурсія по пам"ятках української спадщини Львова охоплює Підзамче, середмістя та завершується біля Собору Юра. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (4 години).
 8. ЕВРЕЙСЬКА СПАДЩИНА ЛЬВОВА. Екскурсія єврейськими кварталами Львова включає середньовічний єврейський квартал із ансамблем збережених фрагментів синагоги "Золота Роза" та будинками 18-го – 19-го сторіч; єврейські квартали міжвоеного періоду, де можна побачити деякі збережені та перебудовані синагоги, житлові будинки, будівлі колишніх єврейських ділових, культурних, релігійних, освітніх, медичних установ; об"єкти колишнього єврейського гето періоду другої світової війни; мемориал на місці Янівського табору примусової праці. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (5 годин).

Екскурсії по області:

 1. ЗОЛОТА ПІДКОВА: Олеський, Підгорецький, Золочівський ренесансові замки-музеї; Пліснеський монастир 13-го - 18-го сторіччя в стилі Бароко та давньоруське городище 12-го ст.; Унівський монастир-фортеця 16-го - 18-го сторіччя; пам”ятник червоній Першій Кінній Армії С.Будьоного (наступала на Львів під час Польсько - Радянської війни 1920 року); військовий цвинтар Другої Світової війни (Битва під Бродами, 1944 рік). (8 годин)*
 2. ПО ЖОВКІВЩИНІ: Жовква (“ідеальне” ренесансове місто 17-го ст. - замок, костел, церкви, монастирі, оборонна сінагога, кам”яниці, міські фортифікації) – військові поховання першої світової війни - Крехівський монастир (монастир-фортеця 17-го ст. з чудотворними джерелами) – Страдчанські печери ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (7 годин)*
 3. УНІКАЛЬНА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА: Чудовий монастирський комплекс 18 - 20-го ст., один з найвідоміших та найшанованіших православних монастирів колишньої Російської імперії, винятковий за значенням, історією та архітектурою; в програму також входить відвідування Підгорецького замку - музея 17-18-го ст. та усамітненого Пліснеського монастиря 13-18-го ст. ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (7 годин)*
 4. УКРАЇНСЬКЕ ПРИКОРДОННЯ: Унікальні пам"ятки старовинних міст, сіл та містечок, розташованих у північно-західній частині Львівської області, на теперішньому кордоні із Польщею - вишукані палаци Потоцьких у Червонограді (Крістінополі) та Лянцкоронських у Тартакові, величні костели Варяжа та Угніва, середньовічна церква та оборонна сінагога у Сокалі, оновлена ратуша та давнє хасідське кладовище древнього Белза і ще багато іншого. На жаль, на даний час більшість пам"яток є не в найкращому стані, та навіть такі - покинуті та напівзруйновані, вони справляють незабутнє враження! ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГІДА. (9 годин)*
 5. ВІЙСЬКОВІ ЦВИНТАРІ ДВАДЦЯТОГО СТОРІЧЧЯ. (7 годин)*
Можливі також інші тематичні екскурсії, екскурсії по музеях Львова (Музей "Арсенал", Аптека-музей, Музей меблів та порцеляни, Музей народної архітектури та побуту та ін.), тури по Галичині та Волині (Почаївська Лавра, музей “Козацькі могили” під Берестечком, Кам"янець-Подільський - Хотин та ін.)

*-дана (відмічена зірочкою) екскурсія потребує транспортних засобів.

м. Добромиль Львівськой обл. Монастир О.О. Василіан.
Львівська обл. Костел Св.Мартина 16 ст. Оборонна вежа-дзвінниця.

© Ігор Голиборода, 2012